728 x 90

Jak zostać instruktorem Zumby?

Jak zostać instruktorem Zumby?

Zumba, czyli połączenie fitnessu z tańcem latynoamerykańskim, to w ostatnim czasie prawdziwy hit zarówno wśród kobiet, jak i, coraz częściej, mężczyzn. Wyzwala mnóstwo pozytywnej energii, pozwala rozładować emocje i spalić mnóstwo tłuszczu. Czy jednak, żeby zostać instruktorem zumby wystarczy uśmiech i pozytywne podejście do życia? Zdecydowanie nie. Podpowiadamy, jak z uczestnika zajęć stać się prowadzącym!

Instruktor zumby – jak nim zostać?

Największe szanse na zatrudnienie w klubach fitness mają osoby po studiach kierunkowych, ale jeśli wybijesz się wyjątkowymi umiejętnościami i cudownym podejściem do ludzi, na pewno zostaniesz wzięty pod uwagę! Nie obejdzie się jednak bez kwalifikacji i tu sam uśmiech nie wystarczy. Nie musisz mieć ciała kulturysty, ale zaświadczenie o odbyciu kursu instruktora zumby już tak. Jak wybrać najlepszy kurs?

Kurs na instruktora zumby – jak wybrać najlepszy?

Z racji rosnącej popularności tej wyjątkowej dyscypliny sportowej kursów instruktorskich pojawia się na rynku coraz więcej. Tym bardziej warto je sprawdzić, zanim zdecydujemy się na wykupienie, bo tego typu szkolenia nie należą do najtańszych. Kurs na instruktora zumby znajdziesz dziś nie tylko w dużych miastach, ale też tych mniejszych. Szkolenie trwa z reguły dwa dni w wymiarze kilkunastu godzin dziennie. W takim czasie jesteś w stanie posiąść wszelkie niezbędne umiejętności. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kursu na instruktora zumby?

Lokal – to pierwsze, co możesz sprawdzić, czytając o kursie. Ważne, by miejsce było przystosowane do tego typu aktywności. Najczęściej są to siłownie i sale fitness.

Program szkolenia – sam fakt wymiaru godzin powinien dać Ci do myślenia. Jeśli program obejmuje zaledwie kilka godzin szkolenia, prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z profesjonalnym kursem instruktorskim.

Kwalifikacje prowadzących – jeśli na stronie kursu znajdziesz zdjęcia i opisy osób, które będą go prowadzić, możesz wpisać dodatkowe punkty na listę „za”.

Opinie o kursie – w Internecie nic nie ginie, dlatego warto sprawdzić opinie o osobach prowadzących kurs i o samym kursie, by upewnić się, że podejmujemy słuszną decyzję.

Co po kursie?

Po ukończeniu profesjonalnego kursu na instruktora zumby zostaniesz Licencjonowanym Instruktorem, ale na tym nie koniec. Prowadzenie zajęć umożliwia się tylko instruktorom zarejestrowanym w specjalnym rejestrze ZIN, czyli Zumba Instructor Network. Co poza tym? Aby dostać pracę w klubie czy hotelu, musisz wykazać się nie tylko dokumentem potwierdzającym ukończenie szkolenia, ale też… etyką pracy i pozytywnym podejściem. W zumbie umiejętności są równie ważne, co dobra energia, która w trakcie zajęć jest absolutnie niezbędna. Dodatkowe punkty zyskasz za pedagogiczne podejście do ludzi. Jeśli wcześniej prowadziłeś zajęcia lub masz wykształcenie w tym kierunku, to na pewno pomoże Ci zarówno w pozyskaniu pracy, jak i w samej pracy. Wskazana jest też wiedza, najlepiej jak najbardziej rozległa, z zakresu fizjologii człowieka. Dzięki niej masz większą świadomość ciała, a co za tym idzie – lepiej instruujesz swoich podopiecznych i możesz uchronić ich przed groźnymi kontuzjami!

Jak zostać instruktorem zumby? Wbrew pozorom nie wystarczy pójść na kurs! Trzeba pogłębiać swoją wiedzę z różnych dziedzin i wykazywać się takimi cechami charakteru, jak chociażby przywódczość, pozytywne nastawienie do życia czy empatia.

9 comments
Tomasz
ADMINISTRATOR
PROFIL

Powiązane wpisy

Podziel się opinią!

Nie zbieramy żadnych Twoich danych. Dodawanie komentarza trwa około 5 sekund

Cancel reply

9 Comments

 • Anonim
  24 września, 2018, 1:44 pm

  W jakich miastach są najczęściej prowadzone takie kursy? Do najbliższego miasta mam około 60 kilometrów i zastanawiam się czy szukać czegoś lokalnie czy raczej w mieście obok.

  REPLY
  • Tomasz@Anonim
   25 września, 2018, 8:32 am

   Cześć!
   Kursy są na pewno prowadzone w takich miastach jak: Warszawa, Częstochowa, Jaworzno, Wisła, Kraków, Szczecin, Łódź, Wrocław, Bydgoszcz, Rybnik, Zielona Góra, Gdańsk, Poznań, Lublin, Gdynia, Gliwice, Bielsko-Biała, Toruń, Radom, Katowice, Świnoujście, Kędzierzyn-Koźle, Rzeszów, Krynica Morska, Piła, Jelenia Góra, Białystok, Kielce, Koszalin, Dąbrowa Górnicza.

   Co do mniejszych to nie mam pojęcia.

   REPLY
   • Anonim@Tomasz
    29 września, 2018, 9:39 pm

    Cześć,

    Mógłbyś proszę podać namiary na kursy np w Katowicach czy Krakowie? Jestem z południa Polski, a niestety widziałam oferty tylko kursu prowadzonego przez p. Izabelę Kin na północy – w Gdańsku, okolicach. Będę bardzo wdzięczna za informację.

    Pozdrawiam
    Ania 🙂

    REPLY
    • Tomasz@Anonim
     1 października, 2018, 2:51 pm

     Cześć Aniu!
     Warto zapoznać się z ofertą Podwawelskiego Klubu Sportowego w Krakowie (ul. Komandosów). Zbliża się szkolenie od listopada do grudnia. Wejdź na ich stronę i zobacz czy to jest to czego szukasz 🙂

     REPLY
   • Anonim@Tomasz
    1 października, 2018, 2:22 pm

    Dzień dobry,

    Bardzo proszę o namiary na kurs w Katowicach/Krakowie/na południu kraju. Szukałam bardzo intensywnie, ale znalazłam tylko w Gdańsku/na północy.
    Pozdrawiam

    REPLY
    • Tomasz@Anonim
     1 października, 2018, 2:52 pm

     W Krakowie takie szkolenie prowadzi Podwawelski Klub Sportowy na ul. Komandosów.

     REPLY
 • Tomasz
  17 grudnia, 2018, 8:43 am

  Proponuję zapoznać się z ofertą szkoleniowa firmy Besttime – prowadzą oni również szkolenia. Drugą firmą jest Placówka edukacji Ustawicznej EFIB – można w niej skorzystać z dofinansowania z Unii Europejskiej.

  REPLY
 • Anonim
  1 czerwca, 2021, 1:47 pm

  Witam cały dzień siedzę i dzwonię bo nie aktualne są dane kursów i nie mogę znaleźć kursu instruktora zumby w katowicach lub Gliwicach czy Krakowie.. Proszę o link lub namiary gdzie są kursy jestm zainteresowana jako animator czadu wolnego by wzbogacić cv. Będę wdzięczna wszystkim za pomoc karoli11@poczta.fm

  REPLY
 • Anonim
  1 czerwca, 2021, 1:49 pm

  kurs instruktora zumby nie mogę znaleźć w katowicach. Czy ma ktoś namiary?

  REPLY