728 x 90

Czy bieganie po treningu jest ważne?

Czy bieganie po treningu jest ważne?

Bieganie czy trening na siłowni? A może jedno i drugie? Przed tym dylematem staje wielu amatorów aktywnego trybu życia. Na szczęście obydwie dyscypliny można z łatwością ze sobą połączyć. Trzeba tylko dobrze znać swój cel treningowy! Dziś odpowiadamy na pytanie: czy bieganie po treningu jest ważne?

Bieganie a trening na siłowni

Jogging, czy to na bieżni, czy w terenie to jedna z najprzyjemniejszych i najchętniej wybieranych dyscyplin sportowych. Uprawiać ją może praktycznie każdy, a dodatkowa korzyść w postaci utraty zbędnych kilogramów przekonała już niejednego zagorzałego przeciwnika aktywnego trybu życia. Ale czy bieganie może być częścią treningu, na przykład siłowego? To pytanie nurtuje wielu trenujących. My sprawdzamy, czy warto biegać po ćwiczeniach! Odpowiedź nie może być jednoznaczna, bo wszystko zależy od naszego celu!

Bieganie po treningu na masę

Nawet krótka przebieżka po siłowym treningu na masę nie miałaby najmniejszego sensu. W końcu ćwiczysz po to, by przybrać na masie mięśniowej, a nie po to, by cokolwiek spalać. Jeśli więc marzysz o umięśnionej i wyrzeźbionej sylwetce, na etapie treningów na masę odpuść bieganie.

Bieganie po kardio na redukcję

Zupełnie inaczej jest w przypadku osób trenujących po to, by spalić zbędną tkankę tłuszczową i zrzucić kilka kilogramów. Tu nawet po intensywnym treningu kardio (np. na maszynach) bieganie będzie jak najbardziej wskazane. Możesz więc śmiało wskoczyć na bieżnię i potruchtać przez około 15 minut!

Bieganie po treningu dla zdrowia

A co jeśli Twój jedyny cel treningowy to utrzymanie świetnej kondycji i zdrowia? Dobra wiadomość: możesz z powodzeniem łączyć siłownię z bieganiem, a nawet biegać po ukończeniu treningu siłowego. Bieganie bardzo pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji, poprawia wydolność krążeniowo-oddechową, więc nawet kilka minut na bieżni po ukończeniu głównego treningu będzie jak najbardziej korzystne!

1 comment
Tomasz
ADMINISTRATOR
PROFIL

Powiązane wpisy

Podziel się opinią!

Nie zbieramy żadnych Twoich danych. Dodawanie komentarza trwa około 5 sekund

Cancel reply

1 Comment

  • Anonim
    22 listopada, 2018, 6:17 pm

    Podobają mi się treści na Twoim blogu, bo zawierają garść informacji i odpowiedzi na pytania, które sama sobie kiedyś zadawałam :))
    Super, dzięki :*

    REPLY